e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Chytrá okna KBE ClimaTEC_70

Chytrá okna KBE ClimaTEC_70

 

chytrá okna ClimaTEC Již před zabudováním okna je potřeba zohlednit všechny aspekty, které ovlivňují vnitřní klima v bytě či domě. Nová okna by měla být nejen těsná, ale měla by také zajišťovat vyrovnání vlhkosti v interiéru s ohledem na teplotu v místnosti.

ClimaTEC V případě plastových oken lze tuto podmínku splnit použitím chytrých oken se středovým těsněním MD a nuceným větráním ClimaTEC_70.

levná okna Chytrá okna zajišťují optimální výměnu vzduchu a odvod vlhkosti z místností. Takovým to způsobem větrání se podstatně zlepšují hygienické podmínky prostředí a zcela odbourá riziko vzniku plísní.

Výměna vzduchu přes inteligentní systém chytrých oken splňuje všechny fyzikálně-technické požadavky - systém je odzkoušen, certifikován a úspěšně patentován v Evropské unii – evropský patent EP 0 719 374 B1.

odhlučněná plastová okna Navíc při výměně vzduchu a odvodu vlhkosti nejsou vykazovány ztráty, čímž chytrá okna splňují podmínky nařízení o úsporách energie EnEV – Energieeinsparverordnung.

Zvuková izolace tohoto systému moderních oken dosahuje při určitém zasklení odhlučnění až 42dB.

 

KBE MD ClimaTEC_70 – moderní chytrá okna

plastová okna
 

Co je větrání a proč je tak důležité !?!

Obecně je větrání v místnostech velmi důležitý faktor, dochází při něm k výměně vnitřního vzduchu za čerstvý venkovní vzduch. Dýcháním a vůbec pobytem v místnostech měníme čerstvý vzduch na vzduch nepoživatelný.

špatná okna
 

Jak funguje řízený větrací systém chytrých oken KBE

Spodním a svislým dílem okna vstupuje venkovní vzduch mezi rám a křídlo do vnější komory (norma tuto komoru označuje jako dekompresní) před středovým těsněním a proudí nahoru k regulační klapce.

chytrá okna KBE
 

Vliv teplotního pole na proudění vzduchu

Je třeba si uvědomit, že teplotní pole v místnosti není homogenní. Teplota vzduchu se mění jak s výškou tak i se vzdáleností od vnějších ploch. Pokud  je v exteriéru nižší teplota, samozřejmě, že teplota vzduchu směrem k obvodovému plášti – oknům – klesá.

vliv teplotního pole
 

Nejen vlhkost ovlivňuje vnitřní klima

Mimo vlhkosti ovlivňuje větrání rozhodujícím způsobem také jiné faktory, jako např.obsah CO2, pachové látky a podobně. Za měřítko kvality vzduchu se přímo bere “míra kysličníku uhličitého“ (obsah CO2) podle Pettenkofra.

plastová okna interiér

© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033