e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Plastová okna

O plastových oknech

jak vybrat plastová okna

Sehnat dnes jakákoliv plastová okna či dveře už dávno není problém. Otázka zůstává jediná – Jak si vybrat správně, když výrobců a výrobků je tolik, navíc každý tvrdí, že jejich okna jsou nej…

recyklát

Pokusíme se Vám tedy dát jasné a konkrétní informace o tom, co je na trhu s okny vůbec k dostání, na jaké skupiny se plastová okna dělí a jaký byl jejich vývoj. Protože jen velmi těžko poznáte, jak vysoce jakostní a houževnaté PVC bylo k výrobě plastových profilů použito, zda zaručuje stabilitu a dlouholetou životnost. Nezáleží totiž ani tak na vzhledu okna či profilu, ale především na použitých aditivách a stabilizátorech, které zaručují pevnost, odolnost proti klimatickým vlivům, tvarovou a barevnou stálost profilu.

 

Vývoj a historie plastových oken

V 70tých letech se začaly vyrábět první 2komorové profily s dorazovým těsněním. Jenže těsnění, která se používala v minulosti neměla takové fyzikálně mechanické vlastnosti a často docházelo k jejich rychlému zpuchření.

historie plastových oken
 

Historie oken obecně

I když sklo jako materiál bylo vynalezeno před více než 4000lety před naším letopočtem na skleněné tabule si lidstvo muselo počkat ještě dalších 3000let.

první plastová okna
 

Novinky v oknech

Structural Glycing (lepený systém) novinka pro rok 2006-7 je lepený systém, zatím v testovací fázi a v Německu se z něj vyrábí pouze jednodílná okna v plně automatických linkách ...

nová plastová okna
 

Základní rozdělení profilů

Plastová okna a jejich rozdělení: Plastové profily rozdělujeme do dvou skupin.

okenní profil plastového okna
 

Fyzikální vlastnosti oken

U fyzikálních vlastností došlo k souladu s evropským značením a následně i normami.

fyzikální vlastnosti plastových oken

© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033