e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Plastová okna GENEO

Plastová okna GENEO

 

Ideální okenní profil pro pasivní domy!

GENEO jsou dokonalá plastová okna pro pasivní domy, které mají vlastní systém výměny vzduchu (rekuperaci)

pasivní domy

GENEO, plastová okna budoucnosti díky materiálu pro 3. tisíciletí RAU- FIPRO®, který zaručuje nejen stabilitu a skvělý komfort, ale i nejvyšší tepelnou úsporu v kombinaci s moderním designem.

To nejlepší pro Váš výjimečný dům – plastová okna GENEO používají špičkovou technologii RAU-FIPRO® s vysokou stabilitou jádra bez jakýchkoliv kovových výztuh, díky čemuž nemůže dojít ke vzniku tepelných mostů. Tento kompozitní materiál se díky jeho vysoké stabilitě donedávna používal pouze v leteckém průmyslu a při konstrukci vozů Formule 1. Naše firma nyní přináší tyto ojedinělé vlastnosti poprvé i do oken. Plastová okna GENEO tak vymezují úplně nová kriteria pro pasivní domy.


Plastová okna GENEO


 

Jaké výhody přináší vysoká stabilita kompozitu RAU-FIPRO®?

Okenní profil GENEO je vyráběn z technicky vyspělého materiálu RAU-FIPRO®, který se skládá ze dvou základních složek: základního materiálu a zpevňujícího vlákna. Nejvyšší stabilita a pevnost v kroucení nastavují úplně nová kritéria u okenních profilů a pro zachování obvyklých statických vlastností nemusíte používat žádné ocelové výztuhy, díky čemuž nedochází k vytváření tepelných mostů.

výhody plastových oken
 

Proč je GENEO nedostižné v tepelné izolaci?

Výborné tepelně izolační vlastnosti profilů GENEO splňují s velkou rezervou požadavky tepelně izolačních norem, a to i do budoucna, jelikož odpovídají i plánovaným požadavkům pro normy platné od roku 2012. Okna GENEO Vám díky výraznému snížení spotřeby energie otvírají nové možnosti požitků z bydlení.

zelený dům
 

Dokonalé utěsnění oken GENEO a nutnost zajištění větrání

Těsnění je důležitou součástí okenních profilů a zamezuje zásadním způsobem tepelným ztrátám infiltrací a zároveň zabraňuje vnikání vody do interiéru. Na základě výsledků laboratorních testů využívá profil GENEO nejúčinnější systém těsnění – středové těsnění (MD) - s vynikajícími vlastnostmi, které tvoří součást profilu a při výrobě oken se dokonale svaří v rozích. Tím se zajistí perfektní utěsnění mezi rámem a křídlem a je proto nutné splnit požadavky na správné odvětrání nejlépe pomocí rekuperační jednotky.

tepelná izolace
 

GENEO vytváří nová měřítka hlukové izolace!

Hluk je nepříjemný a při delším působení je zdravý škodlivý. S okny GENEO myslíte na své zdraví, protože díky absenci kovové výztuhy dosáhnou hodnoty hlukové izolace až do třídy TZI5, což dříve s výztuhou nebylo možné.

jak zlepšit izolaci oken
 

Součinitel tepelného prostupu U

Čím nižší je hodnota U, tím lepší je tepelná izolace. Čím lepší je tepelná izolace, tím nižší jsou zase náklady na topení.

tepelný prostup
 

Požadavky pro pasivní domy

Neustálé vzrůstající ceny energií nás přivádějí k hledání nových cest, jak energií šetřit. Jednou z odpovědí na toto palčivé téma jsou i pasivní domy, které díky běžně dostupným aktivním technologiím - řízené větrání s rekuperací, tepelná čerpadla, solární kolektory atd. – vykazují výrazně lepší vlastnosti z hlediska tepelné ochrany, než jsou aktuální normové požadavky.

GENEO okna

© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033