e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Plastová okna Geneo - nedostižné v tepelné izolaci

Plastová okna GENEO / Nedostižné v tepelné izolaci

 

Výborné tepelně izolační vlastnosti profilů GENEOjak ušetřit na oknech

Myslete již dnes na zítřek a vsaďte i u Vašich oken na kvalitu a životnost. Plastová okna GENEO, která již dnes splňují požadavky budoucnosti na energetickou náročnost budovy, Vám trvale zvýší hodnotu nemovitosti. Povinností dle zákona č. 183/2006 Sb. je energetické hodnocení budov v Průkazu energetické náročnosti budovy. Ten tvoří protokol a graficky znázorňuje Energetický štítek. Čím je lepší tepelná izolace oken, tím méně energie se spotřebuje.

 

Průkaz energetické náročnosti budov

Energetický štítek

vyhláška o plastových oknech Povinnost vystavit PENB je dán vyhláškou 148/2007 Sb. s účinností od 1.1.2009. Základním dokumentem je „Energetický zákon “ č. 406/2000 Sb. o hospodaření s energiemi ve znění pozdějších předpisů ( zák. 61/2008 Sb. ) Povinnost vypracování energetického hodnocení budovy stanoví stavební zákon č. 183/2007 spolu s prováděcí vyhláškou č. 499/2006 Sb. Ta spolu s tepelně technickou normou ČSN EN 73054 stanoví nároky na jednotlivé konstrukce ( vč. oken ) tak, aby budova celkově plnila tzv. jednotlivé porovnávací ukazatele a dosáhla maximální hodnoty porovnávací referenční budovy.

Od 1.ledna 2009 by měly všechny novostavby i rekonstrukce mít povinně Průkaz energetické náročnosti budovy. Stavebník nebo kupující by z něho měl snadno poznat, jak je dům úsporný. Je to vlastně obdoba energetického štítku elektrospotřebiče. Průkaz hodnotí nejen spotřebu energie na vytápění, ale i na ohřev vody, větrání, chlazení a osvětlení.

Další pomůckou je Energetický štítek obálky budovy, který by měl být součástí projektové dokumentace stavby. Zde se ale hodnotí pouze konstrukce domu (ovlivňují pouze část spotřeby tepla na vytápění).

Auditor by měl zpracovat projektovou dokumentaci příslušným počítačovým programem a výsledek porovnat s referenční budovou. Pak zařadí stavbu do jedné ze sedmi kategorií A až G. Písmenem A bude označena budova nejúspornější.

Lze očekávat, že se časem odrazí jeho zavedení i v cenách nemovitostí. Vždyť když si dne jdete koupit ledničku, tak automaticky upřednostníte ledničku s označením A nebo dokonce A+.


© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033