e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Plastová okna Geneo - utěsnění oken a nutnost zajištění větrání

Plastová okna GENEO / Utěsnění oken a zajištění větrání

 

Dokonalé utěsnění oken GENEO

Nutnost zajištění větrání

okenní těsnění

Těsnění je důležitou součástí okenních profilů a spolu s kováním a zasklívací jednotkou spoluvytváří vysokou konstrukční hodnotu celého okna. Zamezuje zásadním způsobem tepelným ztrátám infiltrací a zároveň zabraňuje vnikání vody do interiéru. Moderní plastová okna GENEO jsou díky středovému těsnění vysoce utěsněná. Díky tomuto dokonalému utěsnění budovy je potřeba splnit základní požadavky na výměnu vzduchu v místnosti. Pro zdravé bydlení je důležité neustále regulovat vnitřní vlhkost, teplotu, zabránit vzniku kondenzace vlhkosti a odbourat rizika vzniku plísní. Referenční budovy s vysokým stupněm energetických úspor vždy řeší tuto záležitost pomocí vnitřního, kontrolovaného větrání s rekuperací.

nutnost zajištění větrání Pasivní dům vyžaduje řízené větrání spojené s rekuperací tepla. Odváděný teplý vzduch předá v protiproudém výměníku teplo chladnému přiváděnému vzduchu (aniž dojde k jejich smíchání). Využít tak lze 80 až 90 % tepla odpadního vzduchu. Množství vzduchu se obvykle dimenzuje tak, aby bylo na osobu přiváděno cca 25m3/h čerstvého vzduchu. V době, kdy v domě nikdo není, je možno intenzitu větrání částečně snížit. Tento čerstvý vzduch je obyvateli vnímán jako velmi příjemný.
Roční spotřeba tepla na vytápění v pasivním domě je velmi nízká. Maximální potřebný příkon tepla nepřekročí 10W/m2 stačí příkon 100w, to je příkon odpovídající jedné sto wattové žárovce. Toto množství tepla lze do budovy dodat pouze prostřednictvím ohřátí čerstvého vzduchu. Není nutný klasický otopný systém, dokonce příliš nerozhoduje ani cena topného média.
Čerstvý vzduch je v případě potřeby (v nejchladnějším období) ohříván pomocí dohřívače umístěného za rekuperačním výměníkem. Dohřev vzduchu může být teplovodní, kdy jednotka odebírá teplo z akumulační nádrže, nebo může být ohřev zajištěn průchodem čerstvého vzduchu přes elektrický ohřívač.

Pasivní dům se bez řízeného větrání neobejde. Je otázkou do jaké míry komfortu a cenové úrovně jít. Často používaný systém s velkou nádrží, rekuperační jednotkou ohřívanou teplou vodou z nádrže a s napojením na solární kolektory je již pro menší domy relativně velmi drahý. Pak je nutno hledat jednoduší alternativní řešení.


© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033