e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Samočistící okna

O plastových oknech / Novinky v plastových oknech / Samočisticí okna

 

Samočisticí okna

levná plastová okna (Dočetli jsme se u nejmenované konkurence v ČR, že si od nich lze koupit samočisticí profil - okna) – zatím blud – ano báze samočisticích oken (profilů) je novinka pro rok 2006-7, zatím je v testovací fázi !!!

Samočistící efekt se opírá o fotokatalické účinky nanočástic TiO2 (jemně rozemletý oxid titaničitý – krystalická modifikace ANATASu), kdy samotná povrchová úprava spočívá v nanášení velice tenké, souvislé vrstvy prachu TiO2 na povrchu plastu. Tato vrstva zaručuje vytvoření silně hydrofobního povrchu, kdy voda, například dešťová, která s ním přijde do styku, podplaví a odplaví veškeré nečistoty. Aby se stal povrch extrémně hydrofonní, je nutné povrchovou vrstvu speciálně chemicky upravit a její vysoce hydrofonní chování opakovaně aktivovat – to se děje pomocí ultrafialového záření, které je vždy přítomno ve slunečním záření.

 

Testy a praxe

chytrá plastová okna V současné době probíhají testy, které mají potvrdit vhodnost tohoto řešení v praxi – z důvodu speciální manipulace s okny, aby se zabránilo poškození této vrstvy. To znamená laboratorně již funguje; problém je jen v tom, jak tato okna dostat na stavbu a namontovat. Zatím se obdobný způsob používá jen u samočisticích skel, tato skla jsou ale pro většinu uživatel cenově nedostupná. Tento systém opět představil světový koncern Profine, do kterého patří společnosti Trocal, KBE a Komerling.

© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033