Plastokno - specialista na plastová okna

Plastová okna SCHÜCO / Požadavky pro nízkoenergetické domy

 

Nízkoenergetické domy by měly vykazovat tyto základní znaky

 

Výstavbu nízkoenergetického domu si může dovolit každý, kdo si může dovolit stavět. Nízkoenergetický dům neznamená, že musíte mít tepelné čerpadlo či solární kolektory. Rozhodujícím kritériem pro nízkoenergetický dům je použití vhodné stavebně-energetické koncepce, kde jednoznačnou prioritou je snížení výdajů za energie.

Domy využívající nízkou potřebu tepla je možné zrealizovat za ceny obvyklé pro běžnou výstavbu s navýšením okolo 10%. Díky neustále rostoucím cenám energií se Vám tento rozdíl rychle vrátí zpět. I proto je vhodné zvážit, zda neinvestovat do kvalitnějšího, i když dražšího systému plastových oken se středovým těsněním.

Energeticky úsporný dům se od běžného zpravidla odlišuje jednodušším tvarem, menší členitostí povrchu a menšími plochami oken na severní fasádě. Objemové řešení nízkoenergetického domu se nemusí příliš lišit od běžného domu, podstatná je kvalitní tepelně-izolační obálka s výbornými okny. Okna jsou nejslabším místem obvodového pláště budovy, proto je velmi důležitá jejich kvalita.

Další charakteristickou součástí nízkoenergetických domů by mělo být samostatné nucené větrání s rekuperací tepla, které zajišťuje domu zdravé klima s optimální vlhkostí. Okna nízkoenergetického domu se sice mohou otevírat, ale díky výměně vzduchu pomocí rekuperace může být většina prvků pevných Tím podstatně snížíte náklady na pořízení vysoce kvalitních plastových oken Schüco SI 82.

 

Doporučujeme: Zakázkové vestavěné skříně na míru, vestavné skříně | Pokročilá angličtina rychle a efektivně | Kvalitní kuchyně na míru