e-mail: info@plastokno.czRychlý kontakt: +420 244 404 033Zákaznická linka: +420 840 111 330ZASLAT POPTÁVKU

Izolační skla

Skla / Izolační skla

 

Izolační dvojskla

dvojsklo Od roku 2002 by mělo být standardem používání izolačních dvojskel se součinitelem prostupu tepla minimálně Ug (sklo) = 1,4 W/m2K. Těchto fyzikálních parametrů dosáhneme pokud je sklo (na obr.pozice s označením číslo 3) opatřeno selektivní vrstvou oxidu cínu, nebo v lepším případě oxidu stříbra (ve standardu u naší společnosti). Tato vrstva má tloušťku 0,001mm a zabraňuje úniku tepla z vnitřního prostředí a vrací ho zpět do místnosti. Abychom dosáhli nižšího součinitele prostupu tepla skla Ug, je nutné vyplnění meziskelního prostoru některým ze vzácných plynů jako je argon, nebo krypton. Při vyplnění meziskelního prostoru plynem argon dosahuje součinitel prostupu tepla Ug (selektivní vrstva stříbra + argon) = 1,0 W/m2K u vzácného plynu krypton dosahuje součinitel prostupu tepla dokonce Ug (selektivní vrstva stříbra + krypton) = 0,85 W/m2K. Bohužel cena za vzácný plyn krypton je zatím stále dost vysoká. A tak trh zůstal u izolačních dvojskel se standardním součinitelem prostupu tepla Ug= 1,1 W/m2K.

 

Izolační trojskla

trojsklo Jako novinku roku 2006 bych zmínil používání izolačních trojskel. Trojskla stojí opravdu za to a dle našeho názoru je to jen otázka času než se stanou standardně používaným prvkem v okně. Venkovní i vnitřní sklo izolačního trojskla je opatřeno selektivní vrstvou oxidu stříbra a oba dva meziskelní prostory jsou vyplněny plynem Argon. Tím dosahuje součinitele prostupu tepla cca 0,6 W/m2K. Bohužel jsou izolační trojskla poměrně těžká.

 

Izolační dvojskla s fólií Heat Mirror

izolační dvojskla s fólií Další zajímavou možností zasklení jsou izolační dvojskla s fólií Heat Mirror - tepelné zrcadlo. Jedná se o fólii pokrytou nízkoemisivní vrstvou, která je napnuta uvnitř izolačního dvojskla. Výsledkem je prakticky třívrstvý systém se dvěmi nezávislými komorami. Fólie je průhledná pro viditelné světlo, ale odráží tepelné a ultrafialové záření. Zjednodušeně lze funkci tepelného zrcadla vysvětlit tak, že odráží tepelné záření zpět ke zdroji. To znamená ven v létě, kdy nechceme, aby docházelo k přehřívání místností a dovnitř v zimě, kdy chceme, aby teplo zůstalo uvnitř.

© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz244 404 033