Předpokládáme, že ano. Je totiž velké množství firem, které uvádí, jak takzvaný “teplý“ rámeček dávají do svých oken již ve standardu, ale v drtivé většině případů se jedná o distanční rámeček z nerezu nebo jiné ušlechtilé oceli. Rámečky z těchto materiálů mají tepelnou vodivost ? = 15 W/mK !!!
Opravdu teplé rámečky jako jsou Swisspacery mají tepelnou vodivost ? = 0,18 - 0,19 W/mK.
Což je o víc jak 80% lepší vlastnost než-li nerez či jiná ušlechtilá ocel.
Proto se nenechte uchlácholit ušlechtilou ocelí, ale když teplý rámeček, tak skutečně teplý distanční rámeček Swisspacer nebo Superspacer. Swisspacer je vyráběn ze speciální hmoty, která je velmi mechanicky odolná a stabilní a navíc obohacena o skleněná vlákna. Tato speciální hmota se v hojné míře používá ve vesmírném programu jako izolant.
Teplý plastový rámeček – tedy opravdu teplý distanční rámeček zamezuje kondenzaci vodních par a zvyšuje přípustnou vlhkost vnitřního prostoru, které je pomocí inteligentního větracího systému KBE ClimaTEC_70 (chytrá okna) průběžně odváděna z interiéru.
Navíc je od roku 2009 standardem u oken z profilů KBE.
Přednosti použití "teplého rámečku" pro konečného uživatele okna
Používání nerezu nebo jiné ušlechtilé oceli je rozšířené hlavně díky cenové dostupnosti, ale co se týká lineární tepelné propustnosti, to není kvalitní řešení. V okrajové zóně izolačního dvojskla vzniká tepelný most, který se projevuje kondenzací vnitřní vlhkosti na povrchu skla v okolí zasklívací lišty převážně v zimních měsících.
© PLASTOKNO s.r.o. • info@plastokno.cz • 244 404 033