Plastokno - specialista na plastová okna

Doplňky k plastovým oknům / Venkovní parapety

 

Venkovní parapety pro plastová okna

Pokud si přejete zajistit 100% ochranu konstrukce před zatékáním, měly by se při výměně starých oken za nová vyměnit za nové i původní venkovní parapety. Oprava původních plechů silikonem či tmelem není nejvhodnějším řešením, protože vlivem vysokých a nízkých teplot se venkovní parapet roztahuje a smršťuje, tím dochází k odtržení a popraskání tmeleného nebo silikonovaného spoje a po čase dochází k zatékání, zvláště ve vyšších patrech.

V naší nabídce máme hliníkové parapety s vypalovanou práškovou barvou (provedení bílá, hnědá), díky čemuž odpadá jakékoliv natírání a parapety jsou tak prakticky bezúdržbové. Montážní otvor pro uchycení parapetu k oknu je oválný, takže pohyb (roztažnost) plechu je zcela nezávislý na okně. Další velikou výhodou těchto venkovních parapetů je boční kluzný uzávěr EPDM, který zabraňuje trhlinám a poškození venkovních omítek (vyrovná roztažnost parapetu).

Výhody hliníkových venkovních parapetů

 

Doporučujeme: Kvalitní kuchyně na míru | Pokročilá angličtina rychle a efektivně | Lingua Sandy, němčina pro začátečníky